Chcete si vydělávat 1000 Kč bokem?
V dubnu 2016 jsem napsal e-book z oblasti osobního rozvoje. E-book se jmenuje Jak si vydělávat 1000 Kč bokem tím, co Vás baví, má 45 stran a získat zdarma ho můžete i Vy. Odkaz ke stažení Vám zašlu na Váš e-mail.
Zadejte Váš e-mail:
Zadáním Vaší e-mailové adresy potvrzujete, že jste si přečetli Zásady ochrany osobních údajů a souhlasíte s nimi.
Co se v e-booku dozvíte
E-book Vás v několika krocích naučí vydělávat si tím, co máte rádi a co Vás baví. Popisuji v něm, jak jsem před lety začínal já, dozvíte se, jak zjistit, v čem jste dobří, co vše je třeba zařídit před začátkem podnikání, kde a jak hledat zákazníky a mnoho dalšího. E-book obsahuje tipy na weby a služby, které sám využívám a které mi pomohly, a také odkazy na mé vlastní soubory, abych Vám vše co nejlépe vysvětlil a maximálně usnadnil.
Pro koho je e-book určen
Nezáleží na tom, zda jste student, už pracujete nebo jste v důchodu. Důležité je, zda chcete dělat to, co máte rádi, a dostávat za to zaplaceno. Pokud ano, je tento e-book určený právě Vám.
Přečtěte si, co lidé píší k mým článkům
Dnešní Hasičský záchranný sbor je vysoce moderní, propracovaný záchranný systém, který je schopen adekvátně zasáhnout vždy a všude, prakticky na celou škálu známých nebezpečí… A hasiči tak nejsou jen ti, které vidíme v akci! Od první techničky, která zvedne telefon, přes chemickou a strojní službu, až po operační důstojníky, se zde nachází spousta hasičů, kteří své životy přímo neriskují, byť jsou neméně důležitou součástí celku, zachraňujícího životy a majetek… Proto považuji oba výroky v testu za nepravdivé a věty bych tímto způsobem určitě nenapsal…
Dobrý den,
nevím, jestli můj dotaz není trochu od věci, protože se týká spojky “a”, nikoliv “nebo”, nicméně předpokládám, že přinejmenším skutečnost, že v jiném poměru než slučovacím se před ním rovněž píše čárka, mne vede k přesvědčení, že alespoň zčásti k věci je. Zní takto:
Máme-li ve výpovědi spojku “a” ve významu “a na druhou stranu”, respektive “a na druhé straně”, čárku píšeme, pravda? Konkrétní příklad:
“Existující” jablka páně Fraňka, a skutečně existující jablka paní Novosadové.
Spojka “a” je tu vlastně ve významu odporovacím, nemýlím-li se:
Údajně existující jablka páně Fraňka, leč skutečně existující jablka paní Novosadové.
Srdečně zdravím a předem si drze dovoluji děkovat i za krátkou, lakonickou či lapidární odpověď, byť by zněla záporně!
Pavel Jetušek
Vít Fojtík: Dobrý den, děkuji za upozornění, máte pravdu. Zákeřná čeština. :) Test už jsem opravil, snad je to nyní v pořádku.
Dobrý den,
pátá otázka u článku o psaní čárek před spoujkou nebo nedává smysl, protože jsou obě odpovědí správné. Záleží, zda se ptáme, jestli někdo přijde, v tom případě bude správně „Přijde zítra maminka nebo tatínek?“, nebo se ptáme, kdo přijde, tedy „Přijde zítra maminka, nebo tatínek?“.
Michaela: Dobrý den, dle pravidel českého pravopisu můžete psát tak i tak. Dle mého názoru by ale v celém takovém e-mailu bylo vhodnější psát Vám s velkým V, takže by i Vaše firma bylo s velkým písmenem. :)
Jak je to s psaním obchodního dopisu, kde se vyskytne výraz Vaše/vaše firma? Např.: “Zúčastnili jsme se prezentace Vaší/vaší firmy.”
Jedná se o případ, kdy člověk, kterému píšeme, firmu pouze zastupuje nebo v ní pracuje, avšak není jejím majitelem. Je správné oslovení Vaše nebo vaše firma?
Děkuji.
Článek jsem četl povrchně. Test přesvědčil, že povrchně číst nestačí. Jdu číst… Díky za zajímavé podání :-)…. T.
Markéta: Dobrý den, Markéto, ano, píše. :)