Copywriting jsem dělal 7 let

Přestože mě psaní bavilo odjakživa, teprve až v mých 19 letech, kdy jsem psal pro své první klienty, mi došlo, že nedokážu přestat. Psaní je pro mě jako droga, která mému životu dává perfektní smysl.

Věděli jste, že až 66% uživatelů si vybírá e-shop podle kvality produktových textů?

Jak dlouho strávíte na stránce, pokud je pro Vás nezajímavá? Průzkumy ukazují, že jen několik vteřin. V průměru jde o pouhých 5 vteřin, které má Váš web na to, aby zaujal.

Začínal jsem za reference, dnes mám texty v časopisech a velkých e-shopech

Moje první texty byly pro internetový magazín provozovaný tehdy začínající společností Shoptet s.r.o. Krátce na to jsem psal pro internetové obchody a zanedlouho PR článek do časopisu Moje peníze, který vyšel v nákladu 200 000 výtisků. Tři roky jsem spolupracoval s knihkupectvím Beletrie.eu a příležitostně psal pro magazíny. Další dva roky jsem tvořil produktové texty, vzorové recenze a návody k produktům pro společnost MagiCam HD SOLUTIONS, s.r.o., která je výhradním distributorem sportovních kamer pro ČR, Slovensko a Polsko.

Několik mých textů najdete i na Alza.cz. Vymýšlel jsem také scénář k instruktážnímu videu a zajistil i překlad aplikace pro iPad. Podívejte se na mé reference.

Co o spolupráci se mnou říkají moji klienti

„Spokojenost s kvalitou i rychlostí vypracování textů – velmi oceňuji všestrannost a schopnost samostatné práce s obecnějším zadáním.“ Adam Brousek – brand manager společnosti MagiCam HD SOLUTIONS, s.r.o.

„Kvalitní a rychle odvedená práce, doporučuji.“ Ing. Martin Pavlíček – jednatel společnosti Magaziny CZ s.r.o.

„O nic jsem se nemusel starat. Rychlá, perfektní práce, termíny dodrženy.“ David Marák – podnikatel

„Samostatnost, kvalitní a rychlá práce, rozhodně doporučuji.“ Jan Borecký – podnikatel

„Skvělá výpomoc při úpravě HTML5 a CSS3 kódů nově spuštěného webu.“ Mgr. Miroslav Gajda – marketingový manažer společnosti T-Shock, s.r.o.

Jak spolupráce se mnou probíhá

 1. Sdělíte mi Vaše požadavky a zašlete podklady pro tvorbu textů. Já požadavky analyzuji, domluvíme se na ceně a začnu psát.
 2. Vymyslím poutavé nadpisy a napíši pro Vás zajímavé texty.
 3. Texty Vám zašlu ke schválení a zapracuji Vaše připomínky.

Co pro Vás mohu napsat

 • texty pro Váš web či e-shop
 • produktové texty
 • PR články pro propagaci v časopisech
 • návody, recenze
 • tiskové zprávy
 • newsletter, reklamní e-maily
 • scénáře
 • texty pro podpůrné weby
 • články pro magazín

Dělám i korekturu

Korektura je nezbytnou součástí copywritingu. Provádím ji vždy těsně před tím, než Vám texty zašlu ke schválení, i během zapracovávání Vašich připomínek. Korektura zahrnuje nejen opravu gramatických a stylistických chyb, ale i další úpravy textu, aby byl maximálně čtivý a srozumitelný.

Líbí se vám tato stránka? Dejte o ní vědět ostatním

Vaše přátele na sociálních sítích by to mohlo také zajímat.

Přečtěte si, co lidé píší k mým článkům

Petr Loukota dne 20.10.2017 k článku Skloňování oslovení

Jan Jelínek: Dobrý den, děkuji za Váš komentář. Obě varianty se od sebe nijak neliší, obě jsou správné, i když ta bez čárky se používá výrazně častěji. :)

Jan Jelínek dne 18.10.2017 k článku Skloňování oslovení

Dobrý den,
hezký web!
V testu u skloňování oslovení máte jako správnou možnost označenou i “Ahoj, Honzo”. Jak se to liší od také správného “Ahoj Lenko”?
Nebo se Vám do testu vloudila chyba?
Díky!
Jan Jelínek

Jana dne 1.7.2017 k článku Psaní čárek – oslovení

Děkuji za přínosné informace. Moc mi pomohly.

Petr Loukota dne 1.6.2017 k článku Psaní čárek – několikanásobný a postupně rozvíjející přívlastek

Petr K.: Dobrý den, moc Vám děkuji za upozornění na chybu, kterou jsem opravil.
Co se týče spojení “nádherný(,) slunečný den”, záleží na tom, co chcete říct. Pokud chcete říct, že den byl slunečný a nádherný, pak napíšete “nádherný, slunečný den”. Pokud byste rád řekl, že dnešní slunečný den byl nádherný (mimochodem včera klidně mohl být škaredý slunečný den), napíšete “nádherný slunečný den”. :) Já bych zřejmě volil spíše variantu s čárkou, jak už jste sám naznačil.

Petr K. dne 24.5.2017 k článku Psaní čárek – několikanásobný a postupně rozvíjející přívlastek

Dobrý den, díky za skvělý článek.

Ačkoliv jsem v závěrečném testu posbíral plný počet bodů, pořád si nejsem úplně jistý, zda dokážu správně identifikovat přívlastek ve větě, kvůli které jsem na Vaše stránky vlastně přišel: “Dnes byl nádherný, slunečný den.” Skutečně se jedná o přívlastek několikanásobný, jak jsem čárkou naznačil? Jak byste to odůvodnil? Děkuji.

Mimochodem, v posledním odstavci článku, konkrétně v první tučně označené pasáži, máte chybu. Jestlipak ji najdete? :-)

Petr Loukota dne 14.5.2017 k článku Psaní čárek – spojka nebo

Jana Wolf: Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Problematika psaní čárek před spojkou a je poměrně složitá a v budoucnu o ní také chystám článek. Čárka před a ve zmíněné větě je proto, že jde o příklad či bližší vysvětlení, které se ve větě odděluje čárkou. Obdobně jako u “a to” se čárka píše také v případě “a sice”.

Jana Wolf dne 11.5.2017 k článku Psaní čárek – spojka nebo

K níže zkopírované větě mám dotaz. Čárka před spojkou a (za slovem nepíšeme) se píše pravopisně správně z toho důvodu, že jde o stupňovací poměr navazujícího slovního spojení?
Jakým členem je v této větě část věty “… ,a to podle toho, …”? Jde o větu vedlejší, když neobsahuje žádné sloveso? Děkuji.

“Čárku před spojkou nebo někdy píšeme a někdy nepíšeme, a to podle toho, zda se jedná o význam slučovací nebo vylučovací.”

Petr Loukota dne 2.4.2017 k článku Psaní čárek – několikanásobný a postupně rozvíjející přívlastek

Dáša: Opraveno, děkuji za upozornění. :)